با این روش خودتان ناخن هایتان را مانیکور کنید

با این روش خودتان ناخن هایتان را مانیکور کنید ناخن های خودتان را کوتاه کنید، ولی نه خیلی، چون ممکنه دردناک شوند. برای اینکه دست هایی زیبا داشته باشین لازم نیست حتما ناخن هاتون رو خیلی بلند کنین، کافیه ناخن ها رو کوتاه کنین، بشورین و مرتب نگه دارین. ناخن ها رو با استفاده از یه ناخنگیر کوتاه کنین و با استفاده از یه سوهان سنگی نه فلزی، سوهان کنین، سوهان فلزی می تونه باعث ضعیفی ناخن بشه. همیشه در یک جهت سوهان کنین، چون جلو و عقب کردن سوهان ناخن هاتون رو می شکنه.

با ابزار مانیکور پوسته پایین ناخن ها رو به پایین فشار بدین. اصلا این پوسته ها رو نکنین چون اونها جلوی ورود باکتری ها به بدن شما رو میگیرن. اگه خشک شده و یا در شرایط بدی قرار داره، می تونین از حلال کوتیکول یا روغن کوتیکول برای نرم کردن پوست مرده استفاده کنید.

دست هاتون رو همیشه کرم بزنین. می توانید کرم رو در کیف پول خود به همراه داشته باشین و در طول روز دوباره استفاده کنین. قبل از مرطوب کننده، لایه برداری و حذف پوست های خشک و مرده بسیار مهمه. از اسکراب های موجود در بازار استفاده کنین و یا به سادگی اسکرابی طبیعی و بسیار ارزان رو تو خونه بسازین. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک یا دو قاشق چایخوری شکر رو با هم مخلوط کنین. اونها رو به دستهاتون بمالین. به آرامی برای چند دقیقه ماساژ بدین و بعد بشورین.حالا می تونین ناخن هاتون رو لاک بزنین، فقط سعی کنین این کار رو بادقت انجام بدین.

تهیه و گردآوری : گروه آرایش پرداد / منبع :‌ زیبازی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه