بیوگرافی جیم کری + عکس

بیوگرافی جیم کری + عکس

بیوگرافی جیم کری (Jim Carrey)

نام کامل : James Eugene Carrey

شهرت : جیم کری

تاریخ تولد : ۱۷/ژانویه/۱۹۶۲

محل تولد : شهر نبومارکت درایالت اونتاریو در کشور کانادا

شغل : بازیگر

سرگرمی: نقاشی/مجسمه سازی/مطالعه

تحصیلات: دوم دبیرستان (او هرگز نتوانست دیپلم بگیرد!)

وبسایت طرفداران: www.jimcarreyonline.com

بیوگرافی جیم کری + عکس

نابغه سینمای کمدی که به ادعای بسیاری از منتقدین ، صورتش آنقدر کش می آید که گویی استخوانی در ان وجود ندارد! تا مدتها به عنوان مجری و حتی یک دلقک ،کارهایش با عدم استقبال روبرو نمی شد ، اما یک دفعه با اولین حضور سینمایی به بمب خنده سینما تبدیل شد.این کمدین بزرگ سالهای دهه نود که تباری کانادایی دارد و ۱۷ ژانویه ۱۹۶۲ در نبومارکت واقع در اونتاریو کانادا متولد شد در خانواده ای از سطح پایین بود اما این باعث نشد تا اونتواند به عنوان یک کمدین فعالیت نکند اولین کاری کمدی را در کلوب شبانه در حالی انجام داد که تنها ۱۶ سال داشت و جالب آنکه به شدت مورد انتقاد واقع شد تاجایی که حتی حضار سالن با داد و فریاد به سویش حمله کردند و او را با اردنگی از در سالن بیرون انداختند. اما کری همچنان کار خود را ادامه داد اگر چه هر باری در پی حادثه ای مشابه کلوب خود را عوض می کرد . این ماجرا ادامه داشت تا اینکه به سن ۲۲ سالگی رسید و توانست پس از مدت ها ناکامی خود را باعنوان کمدین برنامه های زنده تثبیت کند . اینجا بود که به تلویزیون راه پیدا می کند و برای نخستین بار در یک برنامه حصول شبکه سیت کام با نام کارخانه اردک بازی می کند . اگر چه نقش کوتاهش جای کار چندانی نداشت ، اما این امتیاز را فراهم آورد تا با جای دوربین آشنا شود.

جیم کری در شبکه cbc سال ۱۹۸۱

در خلال دهه ۸۰ در چندین نقش مکمل در آپاری چون پگی سو ازدواج کرده (۱۹۸۶) دختران زمینی سهل الوصل هستند)(۱۹۹۰) ظاهر شود . نقشی که در تلویزیون او را به یک چهره تبدیل کرد ، حضور در کمدی محصول شبکه فاکس بود به نام رنگ زندگی بود . سال ۹۴ را باید سال جیم کری خواند . اکران همزمان سه فیلم کمدی که در گیشه به موفقیتهای فراوانی رسیدند نشانه خوبی برای یک ورود ستاره بود . ابتدا بازی در ایش ونچورا کاراگاه حیوانات سپس ماسک و بعد هم احمق و احمق تر او را به شهرتی باور نکردنی رساند تا جایی که وقتی برای قراردادهای بعدی اش مبلغ بیست ملیون دلار را درخواست کرد ، سیلوراستالونه به کارگزارش تلفن .کرد و به او اطلاع داد که رکوردی نجومی در دستمزدها به جای گذاشته و او هم هم چنین مبلغی را می خواهد. در حالی که پیش از این جیم صرفا به خاطر مبالغ نا چبزی به بازی می پراخت.

بیوگرافی جیم کری + عکس


سال ۹۵ در بلاک باستر بتمن برای همیشه نقش منفی کار را بر عهده داشت و سال ۹۶ شانس خود را درنقش های پر معنا و سیاه تری آزمود، او این بار متخصص نصب کابلهای ماهواره بود که دچار بیماری روانی می شود . فیلم که مرد کابلی نام داشت از کری قابلیتهای انکار ناپذیربیرون می کشد و نقدهای فراوانی هم از جانب تماشاگران که همه آنها نیز مثبت بودند دریافت می کند. جیم با بازی در فیلم پروسرصدای نمایش ترومن جنبه دبگری از بازیگری را آزمود اگر چه این حضور موفق بود اما کار مشابه که با عنوان مجستیک روانه بازار کرد ، یک شکست تمار عیار بود.

سال ۲۰۰۴ با مریل استریپ و جود لاو در برگردان سینمایی سلسله حوادث ناگوار لمونی اسنیکت که یک کار کودکانه بود بازی می کند که برای حضور در آن زیر گریم سنگینی قرار می گیرد . او مشابه چنین نقشی را با چنین گریم سنگین را در چگونه گرینویچ کریسمس را دزدید نیز ایفا کرده است.

*جیم کری یک ماشین لکسس مشکی دارد.

*جیم یک سوسمار اهلی بنام هوستون دارد.

*بهترین دوست او نیکولاس کیج است.آنها از سال ۱۹۸۶ پس از بازی در فیلم Peggy Sue Got Married با یکدیگر دوست شدند.

منبع: سوالی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه