تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی

«رابرت آلن زیمرمان» معروف به «باب دیلن» خواننده، نقاش، آهنگساز، شاعر و ترانه‌سرای آمریکایی در 24 ماه می 1941 میلادی در مینه‌سوتای آمریکا متولد شد.
تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی


او در نوجوانی زادگاه خود را ترک کرد و برای این‌که با گذشته‌اش ارتباطی نداشته‌ باشد، نام خود را تغییر داد. گفته می‌شود او نام هنری خود را از نام «دیلن توماس» شاعر ولزی گرفته‌ است.

وی که در سبک موسیقی بومی آمریکا فعالیت می‌کرد، در دهه‌ 1960 میلادی به سبک راک رو آورد و اشعار عاشقانه‌ «راک اند رول» روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانه کلاسیک درهم آمیخت. وی در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه‌ 60 بسیار تأثیرگذار بود و به نام شکسپیر هم‌نسلانش شهرت یافت.

تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی


ترانه‌ معروف او «چون یک خانه‌به‌دوش» توسط «رولینگ استون» به‌عنوان بهترین ترانه‌ تمام زمان‌ها انتخاب شد. دیلن به‌خاطر ترانه‌های پرمفهومش بارها نامزد دریافت جایزه‌ نوبل ادبیات شده ‌است. این خواننده مطرح آمریکایی مدال آزادی ریاست‌ جمهوری کشورش را نیز در سال 2012 به گردن آویخت.

دیلن در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا به‌عنوان پدیده مطرح بوده‌ است. «باب دیلن» از دید بسیاری، تأثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا بوده ‌است. برخی از ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای «از فراز برج دیدبانی» توسط «جیمی هندریکس» اشاره کرد.

تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی


«مارتین اسکورسیزی» کارگردان سرشناس سینما فیلم مستند «راهی به خانه نیست» را درباره‌ی «باب دیلن» ساخته ‌است. همچنین فیلم سینمایی «من آنجا نیستم» ساخته «تاد هینز» برگرفته از زندگی این هنرمند است.

به‌مناسبت فرا رسیدن تولد 74سالگی باب دیلن، عکس‌هایی از دوره‌های مختلف زندگی این موسیقی‌دان منتشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه