عکس: مرلین مونرو پیش از شهرت

مرلین مونرو ستاره مشهور بازیگری در دهه 50 را یکی از پرعکس‌ترین چهره‌های جهان می‌دانند که از 19 سالگی توجه عکاسان را به خود جلب کرد و تصویرش بر روی ارتش امریکا نقش بست.

وب سایت فرادید: مرلین مونرو ستاره مشهور بازیگری در دهه 50 را یکی از پرعکس‌ترین چهره‌های جهان می‌دانند که از 19 سالگی توجه عکاسان را به خود جلب کرد و تصویرش بر روی ارتش امریکا نقش بست.

"نورما جین" با اسم مستعار مرلین مونرو بازیگر مشهور امریکایی است که علاوه بر بازیگری شهرتش را مدیون عکس‌هایش است. او که کودکی‌اش را در یتیم خانه گذرانده بود در سن 16 سالگی با جوانی به نام "گریس مک‌گی" ازدواج کرد اما جنگ جهانی دوم باعث شد همسرش به جبهه فرستاده شود و او نیز در کارخانه اسلحه سازی مشغول به کار شود. کار در کارخانه اسلحه سازی نقطه عطف زندگی مونرو بود چرا که در آنجا یک عکاس ارتش ایالات متحده آمریکا او را دید و تصویرش را در حال کار در کارخانه عکاسی کرد و این عکس بر روی جلد "یانک" نقش بست.

"جوزف جاسگور" عکاس امریکایی که او را عکاس دوران طلایی هالیوود می‌دانند در آن زمان استعداد یک ستاره هالیوودی را در چهره مونرو 19 ساله دید و او را برای اولین بار به عنوان مدل عکاسی در برابر دوربین قرار داد. نورما جین پس از جاسگور در برابر دوربین یکی دیگر از عکاسان مشهور امریکایی به نام "آندره دو دنیس" نیز قرار گرفت و این عکس‌ها باعث شد او که در آن زمان نام مرلین مونرو را برای خود انتخاب کرده بود مورد توجه کمپانی‌های هالیوودی قرار بگیرد و در سال 1947 در اولین فیلم سینمایی خود بازی کند. در مجموعه زیر که به مناسبت 5 آگوست و مرگ رازآمیز او در کالیفرنیا در گتی ایمیج منتشر شده است چند عکسی که او را وارد دنیای سینما در هالیوود کرد را می بینید؛ عکاس دو عکس نخست جوزف جاسگور و بقیه آندره دو دنیس هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه