مظفری: حرفه ای ها ی سینما تقریبا در حاشیه هستند

داود آتش افروز : مجید مظفری بازیگر سینمامی گوید نویسندگان خوب اغلب محدود هستند و اکثر برای خودشان قصه می نویسند و ذائقه مخاطب را در نوشته های خودشان در نظر نمی گیرند.

-آقای مظفری چه می کنید؟
سر مجموعه " زیبا" به کارگردانی : بهرنگ توفیقی بازی می کنم.
- کمی درباره نقشی که بازی می کنید بگوئید؟

من در این سریال نقش یک خونه شاگرد یک تیمساری را بازی می کنم.تیمساری که در زمان انقلاب به خارج از کشور می رود و مدتی پس از انقلاب دوباره برمی گردد ودر برخورد با خونه شاگردش
ماجراهایی پیش می اید که ترجیح می دهم بیش از این قصه را باز نکنم .
- به غیر از شما دیگه کی در این سریال بازی می کند؟

آقای اتیلا پیسیانی و علیرضا کمالی و خانم شقایق فرهانی از دیگر بازیگران این مجموعه هستند.

-از کارهای قبلی تان بگوئید؟
تهیه کنندگی تله فیلمی را به عهده داشتم بنام " چرک نویس " که البته در آن به همراه حامد بهداد و علی تاجیک و زهیر عباسی و نیکی مظفری بازی هم داشتم.

- قصه کار حول چه محوری بود؟

داستان زندگی زن و شوهری می چرخد که مرد نویسنده است و هرآنچه فکر می کند و می نویسد اتفاق می افتد.این زوج در گیر قتلی می شوند و بقیه اش هم انشاالله با دیدن فیلم متوجه می شوند.

- از فیلم های که خودتان تهیه و کارگردانی کردید بگوئید؟

من 3 تا کار را در مشهد ساختم و فکر می کنم تا آخر امسال یکبار دیگر به مشهد بیام برای کار جدیدم.من در مشهد تله فیلم " پای پیاده " و " چتری برای آفتاب " و " من قهرمان نیستم " را ساختم که در دو کار اول تهیه کننده / کارگردان و بازیگر بودم و در فیلم " من قهرمان نیستم " فقط تهیه کننده بودم.البته یک سریال 4 قسمتی با نام " شبهای روشن " با سرمایه گذاری آقای تفکر را هم برای ماه رمضان کار کردم.

- اوضاع امروز سینما را چگونه می بینید؟

مسئله امروز سینمای ما اینست که آدمهای سینمایش را از دست داده وحرفه ای ها ی سینما تقریبا در حاشیه هستند.در 7 -8 سال گذشته سوء مدیریت های سینمایی لطمه بزرگی به سینما زده است و مقوله هنر برای هنر مورد بی مهری زیادی قرار گرفته است که امیدوارم با آمدن دوستان جدید به حوزه مدیریتی سینما سینما در مسیر درست خودش قرار بگیرد وبه شکل حرفه ای و اصولی به رسالت واقعی خود حرکت کند.

- در مورد فیلمنامه هایی که اخیرا به دستتان می رسد برای کار بگوئید؟

متاسفانه فیلمنامه های این چند سال اخیر چنگی بدل نمی زند وبه ندرت در بین چند فیلمنامه قصه خوبی برای کار پیدا می شود.نویسندگان خوب اغلب محدود هستند و اکثر برای خودشان قصه می نویسند و ذائقه مخاطب را در نوشته های خودشان در نظر نمی گیرند.دغدغه های شخصی و مسائل میطلابه نویسندگان شاید برای مخاطب سینما جذاب نباشد وما شاهد فروش کم آثار در سینما و بی رغبتی مخاطبین هستیم.

- نظر شما برای رونق سینما چه اتفاقی باید بیافتد؟

دهه 60 و 70 ما چه سینمای پر رونقی داشتیم و چه فیلمهای خوبی و آثار شاخصی را شاهد بودیم .فیلم هایی مثل " ناخودا خورشید" – " کشتی آنجلیکا" – " سرب ".چرا امروز اینگونه فیلم ها س��خته نمی شود؟ به نظر من باید ما یک رویکردی به آن روزها بکنیم و سینمای موفق آن دهه را مورد کالبد شکافی فرهنگی قرار دهیم تا در سینمای امروز از آنها استفاده کنیم.متاسفانه از کارگردانان خوب آن دوره در ارشاد خبری نیست و خیی راحت به هر قصه و فیلمنامه ای مجوز ساخت می دهند که این اصلا خوب نیست. به عقیده من باید در صدور پروانه ساخت ها کمی سختگیری شود تا ما شاهد آثار خوب و استاندارد و پر مخاطب در سینما
باشیم.

- و دیگر؟

بازسازی سالن های سینما و داشتن امکانات رفاهی و زیباسازی سالن ها به عنوان یک فضای فرهنگی برای حضور خانوادها می تواند در جذب مخاطب بیشتر به سینما کمک کند.و مسئله مهم دیگر اکران فیلم ها در سینماهای خارج ازکشور در رونق اقتصادی سینما نقش بسیار مهمی دارد .به نظر من سینمای نجیب شان حضور جهانی را دارد. و اگر نویسندگان فیلمنامه ها در نو شته هایشان با نگاهی صادقانه به بیان مسائل ئ مشکلات روز جامعه بپردازند و حرف دل مردم را بیان کنند قطعا ما شاهد جذب مخاطب به سینما خواهیم
بود.

- و به عنوان کلام آخر ؟

آرزو می کنم برای سینمای خوب ونجیب و جوان ما اتفاقات خوبی بیافتد و آرزو دارم همه دست اندر کاران سینما موفق / پیروز و سلامت باشند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه