دوستاى عزیزم یک نکته که خیلى مهم هست و به مرور زمان تاثیر خوبى روى پوست میزاره و فرقى هم نداره جنس پوستتون چیه اینکه صورتتونو با آب خنک بشورید.

www.takroj.ir 300012943

 

نکات مهم شستشوی صورت

این کار باعث افزایش گردش خون توى صورت میشه و براى چین و چروک و شل شدن پوست و شادابى پوست خیلى موثر هست،همچنین آب سرد انقباض و گرمی‌انبساط ایجاد می‌کنه و وقتی که پوست گرم میشه منافذش باز میشه و باعث میشه آلودگى‌ها بیشتر به پوست نفوذ کنن و همچنین اگر عفونتی داخل بدن باشه به سمت پوست در جریان قرار میگیره و تجمع میکنه و مشکلات پوستی ایجاد میکنه.پس صورتتونو با آب سرد یا خنک بشورید حتما.

شستشوی صحیح صورت:
برای تمیز کردن صورت «بهترین روش» وجود ندارد. عواملی از قبیل نوع پوست، محیط زندگی و نوع آرایش در تمیز کردن صورت اهمیت بسزایی دارند. به علاوه امروزه تمیزکننده‌های متفاوتی وجود دارد. تمیزکننده‌های جامد (قالبی) که ممکن است یا صابون باشند یا از نوع پاک کننده‌های ترکیبی که در انواع مختلف پوست (خشک، چرب، مختلط) به کار برده می‌شوند…

همچنین می‌توانند حاوی داروهایی مانند مواد ضدباکتری یا انواع مختلف ساینده باشند. تمیزکننده‌های مایع ممکن است یا بر پایه صابون و پاک کننده‌هایی باشند که مثل صابون عمل می‌کنند یا فرآورده‌هایی باشند که ترکیبات صابون یا کرم را در خود گرد می‌آورند. تمیزکننده‌های مایع نیز می‌توانند حاوی مواد ضدباکتری یا ساینده باشند. «کرم» پاک کننده ممکن است به شکل کرم یا لوسیون ساخته شده باشد.

معمولا آب و صابون (جامد یا مایع) به طور رضایت بخشی پوست را تمیز می‌کند. زیرا آب و صابون به خوبی اکثر مواد از جمله چرک، عرق و عناصر دیگر را از پوست می‌برد. اما انواع مختلف پوست ممکن است به انواع مختلف صابون (یا پاک کننده ترکیبی) نیاز داشته باشند. رنگ و روغن‌های آرایشی واتروپروف با کرم، لوسیون یا مایع پاک کننده به راحتی از بین می‌روند زیرا اینها در چربی، بهتر از آب حل می‌شوند.

عموما موثرترین روش تمیز کردن پوست صورت عبارت است از نخست به کار بردن کرم یا لوسیون پاک کننده برای از بین بردن رنگ و روغن آرایشی و سپس شست وشوی ملایم صورت با آب و صابون برای از بین بردن پسمانده‌های روغنی کرم یا لوسیون و مواد محلول در آب. اگر پوست خیلی چرب باشد کرم یا لوسیون تمیزکننده به تنهایی نمی‌تواند آن همه چربی را از پوست ببرد. اگر پوست خیلی خشک باشد کثرت شست وشو با آب و صابون، چربی و رطوبت بیشتری از پوست می‌برد بنابراین بهتر است از کرم یا لوسیون تمیزکننده و آب و صابون به تناوب استفاده شود.

www.takroj.ir 300012945

● مراقبت از چهره معمولی و خشک

فرآورده‌های پوست خشک شامل تمیزکننده ملایم هستند. این فرآورده‌ها فاقد الکل هستند یا الکل خیلی کمی‌دارند و احتمالا تاثیر خوبی در شادابی و طراوت افزایی پوست دارند.

افرادی که پوست خشک دارند باید در مصرف هر کدام از این فرآورده‌ها محتاط باشند، به خصوص فرآورده‌هایی که حاوی الکل یا موادی مانند اسیدسالیسیلیک یا رزور سینول هستند. همچنین افراد مبتلا به اگزما یا آنهایی که پوست حساس دارند باید در مصرف این فرآورده‌ها احتیاط کنند.

● مراقبت از چهره چرب

هدف از مراقبت چنین پوست‌هایی مسلما ��ایین آوردن میزان چربی آنهاست. آب و صابون ارزان ترین وسیله تمیز کردن پوست چرب است. کرم‌ها و لوسیون‌های تمیزکننده، فقط چربی پوست را زیاد می‌کنند. اگر می‌خواهید برای از بین بردن آرایشتان از کرم استفاده کنید، صورتتان را بعدا با آب و صابون نیز بشویید.

اگر شستن صورت مثلا در مدرسه یا محل کار ممکن نباشد می‌توان این کار را با پارچه ای که به وسیله قابض‌ها یا تمیزکننده‌ها خیس شده باشد انجام داد. اکثر این فرآورده‌ها حاوی الکل هستند که چربی را حل می‌کند و بعضی‌ها حاوی سورفاکتان هستند که چربی را از بین می‌برد.

نکات مهم شستشوی صورت - تصویر 3
نکات مهم شستشوی صورت - تصویر 4