نگهداری از گل شاه پسند درختی

نگهداری از گل شاه پسند درختی
نگهداری از شاه پسند ,شاه پسند درختی,شاه پسند درختی,گل شاه پسند ,گیاه شاه پسند ,گونه های شاه پسند ,گیاهان گلدار ,گل و گیاه

نگهداری از شاه پسند درختی

شاه‌ پسند درختی تیره‌ای از گیاهان گلدار همیشه‌سبز، از راسته لب‌گلی‌ها (Lamiales) و تیره شاه‌پسندیان (Verbenaceae) می باشد که دارای ۱۵۰ گونه می‌باشد. ساقه‌های آن خاردار و برگهایش تخم مرغی و موج دار است وبوی خاصی از برگ وگل استعمال می شود. میوه‌های آن سمی هستند. میوه‌ها و گل‌های آن حشرات و پرندگان را به خود جذب می‌کند. گل‌های آن قرمز - نارنجی و دورنگ هستند.


گونه‌ها

دارای ۱۵۰ گونه‌است از جمله:

    شاه‌پسند درختچه‌ای (Lantana camara)

    شاه‌پسند زمین‌کِش (Lantana montevidensis)

    شاه‌پسند ریزچین (Lantana rugulosa)

    شاه‌پسند زیرفون‌برگ (Lantana tiliifolia)

    شاه‌پسند سه‌برگچه (Lantana trifolia)

درختچه کوچک گلدانی که در مناطق با زمستانهای سرد باید زمستانها در گلخانه نگهداری شود . در دمای حدود صفر از بین می رود .در مناطق گرمسیر در هوای آزاد کشت شده و گاهی به عنوان گیاه فضای سبز نیز استفاده می شود . برگهای آن متقابل و دائمی است و در نتیجه خرد شدن برگها بوی نسبتا زننده ای می دهد . گلها خوشه ای و به رنگ زرد و قرمزند و میوه آن به صورت حبه های آبی تا سیاه دیده می شوند . گل شاه پسند در ابتدای شکفتن زرد رنگ و سپس نارنجی و در آخر قرمز رنگ می گردند و هر سه نوع رنگ غالبا روی یک مجموعه گل دیده می شود . در شمال نیز کشت و کارش در باغات توصیه می شود . تکثیر آن به راحتی از طریق قلمه و بذر انجام می گیرد .در کل نگهداری آن بسیار ساده است وبه کودهای پتاسیم وفسفر بیشتر نیاز دارد.   مهمترین آفت این گیاه مگس سفید گلخانه می باشد که باعث ریزش برگها وضعیف شدن گیاه خواهد شد.

منبع : bazargol.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه