گیاه آفلاندرا و نگهداری از آن

گیاه آفلاندرا و نگهداری از آن
گیاه آفلاندرا ,آفلاندرا ,نگهداری از آفلاندرا ,APHELANDRA,گیاه آکانتاسه ,گیاه آپارتمانی آفلاندرا ,خاک گیاه آفلاندرا ,تکثیر گیاه آفلاندرا ,گل و گیاه

گیاه آفلاندرا و نگهداری از آن

(APHELANDRA)


این گیاه جزء خانواده گیاه آکانتاسه (Acanthaceae) می باشد و در حدود 60 گونه را شامل می شود که در ابتدا در مکزیک،برزیل و شرق هندوستان یافت شده است.

گیاه آفلاندرا نیاز به هوایی خنک دارد و بهتر است در درجه حرارت 25 سانتی گراد نگهداری شود.این گیاه به آب فراوانی نیاز دارد.

گونه های به خصوص این نوع به علت برگ های رگه دار سفیدشان و سنبله های شفاف با برگچه های زیرین گل اعجاب انگیز هستند.

برخی از گونه هایی که در آپارتمان قابل استفاده هستند به شرح زیر است:

الف) اسکواروسا (A.squarosa): این نوع دارای گلهایی به رنگ زرد لیمویی یا زرد متمایل به سبز می باشد و ارتفاعش به 50 سانتی متر می رسد.

ب) لئوپولدی (A.squarrosaleopoldii): این نوع دارای برگهایی باریک و گلهایی زرد رنگ و براکتهای قرمزی که در انتهای ساقه قرار دارند می باشد.

ج)لوئیسه (A.squarrosalouisae): این نوع دارای گلهایی به رنگ زرد با براکته های روشنتری می باشد که چون شبیه تاج خروسی است بیشتر به کار می رود.

د) بروکفلد (A.squarrosabrockfeld): این نوع دارای برگهایی شفاف و نواری شکل است که به همین علت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

* خاک این گیاه مخلوطی از خاک قوی و حاوی پیت می باشد.

* تکثیر این گیاه از طریق قلمه زدن یا کاشت بذر صورت می گیرد، تعویض گلدان گیاه آفلاندرا بایستی یکماه بعد از پایان گل دادن صورت گیرد.

منبع :  bazargol.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه