8 شکست بزرگ قلعه نویی در سال 93

روزنامه سال 93 برای امیر قلعه نویی با یک شکست تلخ در دوئل با علیرضا منصوریان به پایان رسید، سالی که برای ژنرال فوتبال ایران فقط ناکامی به همراه داشت. به هر حال این سال با باخت مقابل نفت در ورزشگاه آزادی شروع شد و با شکست مقابل همین تیم به پایان رسید تا پرافتخارترین مربی لیگ برتر در آستانه ترک استقلال قرار بگیرد.

به هر حال به نظر می رسد ژنرال با پنج عنوان قهرمانی لیگ و دو قهرمانی حذفی در حال رفتن راهی است که جازی و پورحیدری پس از اوج گرفتن خود قلعه نویی رفتند. بدون شک هواداران استقلال هنوز روزهای ابتدایی حضور قلعه نویی جوان در تیم شان را فراموش نکرده اند، روزهایی که پورحیدری و حجازی در اوج محبوبیت از بین گزینه های مربیگری تیم شان حذف شدند و آن هم دلیلی نداشت جز درخشش همین سرمربی جوان.حالا این روزها منصوریان جای خود قلعه نویی را گرفته و در لیگ می درخشد تا هواداران به جای تشویق مربی جام دار خود، برای حضور کاپیتان سابقشان روزشماری کنند!

* همانطور که عنوان شد قلعه نویی سال را با شکست مقابل نفت تهران آغاز کرد. استقلال با این مربی در هفتمین روز سال به نفتی باخت که آن زمان یکی از مدعیان قهرمانی بود و با یحیی گل محمدی اوج گرفته بود. همین باخت به نوعی قلعه نویی و تیمش را از قهرمانی دور کرد و زمینه ساز سقوط این تیم به رده پنجم شد.

* فروردین 93 هنوز تمام نشده بود که قلعه نویی دومین بازی بزرگ لیگ سیزدهم را هم باخت. آبی ها که پس از شکست مقابل نفت تهران، فولاد را دراهواز شکست دادند تا امیدهایشان برای رسیدن به قهرمانی زنده بماند، در هفته پایانی مغلوب تراکتورسازی شدند تا فصل را با رتبه پنجمی به پایان برسانند؛ رتبه ای که بدترین عنوان استقلال با قلعه نویی به حساب می آید.

استقلالی ها با شکست 3- یک مقابل تراکتورسازی در تهران حتی سهمیه حضور در آسیا را هم از دست دادند تا پس از شش دوره حضور متوالی در این رقابت ها حضور نداشته باشند.* قلعه نویی که در دیداری حیثیتی به تیم سابقش باخته بود، سومین شکست فصلش را در آسیا تجربه کرد و با شکست تلخ مقابل الشباب از دور رقابت ها کنار رفت. قلعه نویی که زمانی به خاطر بردن نیمه مربیان مورد تعریف و تمجید قرار می گرفت، این بار بازی برده را در نیمه مربیان به الشباب باخت تا بیشتر از هر زمان دیگری از سوی هواداران مورد انتقاد قرار بگیرد.

* چهارمین شکست سال قلعه نویی به هفته سوم لیگ چهاردهم برمی گردد. او که فصل جدید را با دو پیروزی شیرین استارت زده بود، در اولین بازی بزرگ فصل با نتیجه 3- یک مغلوب سپاهان شد تا شکستی تلخ را مقابل کرانچار و تیم سابقش تجربه کند. جالب اینکه قلعه نویی این بازی را هم در شرایطی باخت که ابتدا از حریف خود پیش افتاده بود و می توانست برنده باشد.

* باخت در دور رفت لیگ چهاردهم به نفت تهران، پنجمین شکست سال قلعه نویی بود. استقلال با ژنرال در شرایطی رو در روی نفت قرار گرفته بود که صدرنشین لیگ بود و می رفت تا شهریور را با این عنوان به پایان برساند اما باخت 2- صفر به منصوریان همه چیز را خراب کرد. او با شکست مقابل تیم سابقش به بحران رفت و از هفته هشتم تا پانزدهم تنها یک بار رنگ برد را دید.* یحیی گل محمدی را باید قاتل امیر قلعه نویی در سال 93 دانست. او که در فروردین ماه با نفت، استقلال را شکست داد تا این تیم شانس رسیدن به قهرمانی را از دست بدهد، این بار با ذوب آهن در لیگ و جام حذفی، قلعه نویی را ناکام گذاشت تا هم خودش را نشان دهد و هم دل هواداران پرسپولیس را به دست آورد. قلعه نویی در جام حذفی امسال در حالی به یحیی باخت که ابتدا با نتیجه 2- صفر از او و تیمش پیش افتاده بود.

* بزرگترین باخت سال قلعه نویی در آذرماه رقم خورد. این مربی که در سال های اخیر به شکست ناپذیری اش در دربی افتخار می کرد، بالاخره در بزرگترین بازی فوتبال ایران طعم باخت را چشید. او در این فصل بازی برده را به پرسپولیسی باخت که با درخشان در لیگ فقط و فقط ناکامی به کارنامه اش اضافه کرده و به کمتر تیمی نه گفته است. بعد از باخت 2- یک استقلال در دربی بود که شایعه برکناری قلعه نویی برای اولین بار بر سر زبان ها افتاد.* هشتمین و آخرین شکست قلعه نویی هم همین پنجشنبه هفته قبل مقابل نفت و علیرضا منصوریان رقم خورد تا ژنرال یک بازی حیثیتی دیگر را هم باخته باشد. شکست مقابل منصوریانی که جدی ترین گزینه برای جانشینی قلعه نویی است، نشان می دهد ژنرال به آخرین روزهایش در استقلال نزدیک و نزدیکتر شده است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه